Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je Facebook pixel?

marketing
Zvýšte efektivitu vašich reklam na Facebooku pomocí Facebook pixelu. Přečtěte si náš průvodce a získáte cenné informace pro úspěšné cílení a měření kampaní!

Vojtěch Bruk

Co je Facebook pixel?

Facebook pixel je nástroj, který vám umožňuje sledovat návštěvníky vašeho webu a měřit efektivitu vašich reklam na Facebooku. Tento malý kód, který se vloží do kódu vašeho webu, sleduje akce návštěvníků na vašem webu a umožňuje vám tak lépe cílit vaše reklamy a měřit jejich výsledky.

Jak funguje Facebook pixel?

Facebook pixel funguje tak, že když někdo navštíví váš web a provede akci (například provede nákup), pixel je “aktivován” a tato akce je zaznamenána. Tato data pak můžete využít při vytváření cílených reklamních kampaní na Facebooku. Například, pokud někdo navštíví vaši stránku s produktem, ale nákup nedokončí, můžete mu pomocí pixelu zobrazit reklamu na tento produkt přímo na Facebooku.

Jak využít Facebook pixel pro měření efektivity reklam?

Facebook pixel vám umožňuje sledovat, jak se návštěvníci vašeho webu chovají po kliknutí na vaši reklamu na Facebooku. Můžete tak zjistit, kolik lidí provedlo nákup, přihlásilo se k odběru newsletteru nebo vyplnilo kontaktní formulář. Tato data vám pak pomohou lépe pochopit, jaké reklamy a jaký obsah na vašem webu fungují nejlépe a na co byste se měli v budoucnu zaměřit.

Jak nainstalovat Facebook pixel?

Instalace Facebook pixelu je jednoduchá. Stačí vytvořit pixel v sekci “Pixels” ve vašem Facebook Business Manageru, zkopírovat kód pixelu a vložit ho do kódu vašeho webu. Pokud používáte nějaký CMS systém jako je WordPress, existují pluginy, které vám s instalací pixelu pomohou.

Závěr

Facebook pixel je mocný nástroj, který vám pomůže zvýšit efektivitu vašich reklam na Facebooku. Díky němu budete moci lépe sledovat chování návštěvníků vašeho webu a vytvářet cílené reklamní kampaně, které přinesou lepší výsledky. Pokud ještě Facebook pixel nepoužíváte, rozhodně doporučujeme začít. Pro více informací o tom, jak využít Facebook pixel pro zlepšení vašeho online marketingu, se podívejte na náš článek o online marketingu.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.