Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je Analytika?

Analytika je shromažďování, analýza a vykazování údajů o návštěvnosti webových stránek a chování uživatelů. Pomocí analytiky mohou podniky sledovat a měřit klíčové ukazatele, například počet návštěvníků svých webových stránek, stránky, které navštíví, a dobu, po kterou na jednotlivých stránkách setrvají. Tyto údaje mohou podnikům pomoci pochopit, jak dobře funguje jejich online marketingové úsilí, a identifikovat…
online pojem

Vojtěch Bruk

Analytika je shromažďování, analýza a vykazování údajů o návštěvnosti webových stránek a chování uživatelů. Pomocí analytiky mohou podniky sledovat a měřit klíčové ukazatele, například počet návštěvníků svých webových stránek, stránky, které navštíví, a dobu, po kterou na jednotlivých stránkách setrvají. Tyto údaje mohou podnikům pomoci pochopit, jak dobře funguje jejich online marketingové úsilí, a identifikovat oblasti, které je třeba zlepšit. Analytiku lze také použít k segmentaci a zacílení na konkrétní publikum a ke sledování úspěšnosti konkrétních kampaní a iniciativ. Pomocí analytiky mohou podniky přijímat rozhodnutí založená na datech a optimalizovat své online marketingové úsilí pro dosažení maximální účinnosti.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.