Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Publer recenze (2024)

Vojtech Bruk
Vojtěch Bruk
Tvůrce profitabilních WordPress webů

Publer je jedním z nástrojů pro plánování příspěvků na sociální sítě. Dříve jsem představil i jiné nástroje s podobnou funkcí, pojďme je tedy srovnat....

publer

Publer je nástroj na správu a plánování příspěvků na sociální sítě. Poprvé jsem jej zmínil v příspěvku o správě sociálních sítí, jelikož jde o nástroj, který k tomuto účelu používám.

Pokud již používáte Buffer, Hootsuite nebo jiný nástroj ke správě sociální sítí, tak vás Publer asi ničím neohromí. Alespoň však uvidíte, v čem se liší.

Pokud si však všechny sociální sítě spravujete ručně (a zabírá vám to dost času), vřele doporučuji pokračovat ve čtení. Protože Publer by mohl být přesně pro vás.

Publer cena

Publer nabízí (oproti konkurenci) relativně “štědrý” plán zdarma. Tři různé sociální profily, řada až 10 naplánovaných postů a integrace s Canvou, Unsplash a mnoho dalšího.

Abyste pak využili možnosti a schopnosti naplno, zaplatíte 371 Kč měsíčně, což je rozhodně v porovnání s konkurencí cena spíše nižší.

701

Funkce Publeru

Největší síla Publeru (a zároveň i důvod, proč nástroje typu Publer především používat) jsou specifické funkce pro konkrétní sociální sítě.

Osobně jsem do Publeru investoval především z důvodu, že umožňuje plánovat twitterová vlákna i s obrázky. Zní to jako drobnost, nicméně kdyby to neumožňoval (jako konkurence) vlastně bych jej ani neměl moc jak využít.

Tím chci říct: Vždy se především podívejte, co daný nástroj umí a co umožňuje konkrétně pro vaši síť (k tomu vám pomohou jejich stránky).

Nicméně hlavní funkce zde představím alespoň odrážkovitě.

Plánování příspěvků

Signature funkce nástroje. Plánování je intuitivní, jednoduché, a můžete využít předdefinovaného rozvrhu, kdy například stanovíte, že má příspěvek vyjít každé úterý a čtvrtek, následně nahrajete 1000 příspěvků a Publer už je automaticky každé úterý a čtvrtek publikuje.

V rámci plánování je také velice zajímavá funkce customizace postu (viz blog), která vám umožní naplánovat jeden příspěvek, ale tak, že pro každou sociální síť jej můžete přizpůsobit (”více business fotka na LinkedIn, vtipnější název na Facebook, kontroverznější na Twitter” apod.).

Publer také nabízí funkce recyklace a opakování.

702

Nicméně se doporučuji těmto funkcím spíše vyhnout, protože řada sociálních sítí je na opakované vydávání stejného obsahu citlivá a snadno tak můžete dostat ban.

Integrace

Publer nabízí integraci s řadou nástrojů, přičemž Canva a Unsplash (fotobanka zdarma) jsou asi těmi nejvíce známými a užitečnými.

Díky těmto integracím pak nemusíte Publer vůbec opouštět a můžete využít těchto nástrojů, abyste vytvořili příspěvek na sociální síť přímo v rámci něj.

Analytika

Publer nabízí několik analytik. A i když řada sociálních sítí (možná i všechny) nabízí vlastní analytiku zdarma, síla Publeru je, že dokáže integrovat statistiky ze všech sociálních sítí do jednoho vhledu:

703

Obzvlášť pokud používáte sociální sítě intenzivně, věřím, že analytický dashboard využijete.

Budoucnost

Publer má dobrou a aktualizovanou roadmapu, kde můžete sledovat, co Publer chystá.

Nejzajímavější funkce, na kterou se opravdu těším, je sdílený inbox pro všechny sociální sítě. Jinými slovy: budete moci odpovídat na komentáře a zprávy přímo z Publeru, aniž byste museli chodit na danou sociální síť.

Podporované sociální sítě

Publer podporuje všechny známé sociální sítě:

 • Facebook,
 • LinkedIn,
 • Instagram,
 • TikTok,
 • Twitter,
 • Google business (o co jde?),
 • Pinterest (Pinterest představení),
 • YouTube,
 • WordPress (plánování příspěvků na stránky),
 • Telegram

Přičemž v blízké době plánuje přidat i podporu Redditu a Tumblru.

704

Závěrečné shrnutí

➕ Hlavní výhody

 • Cena (dobrá verze zdarma)
 • Intuitivní používání,
 • Integrace (Canva, Unsplash)
 • Analytika
 • Zaměřenost na důležité funkce (dobrá roadmapa)

➖ Hlavní nevýhody

 • Pokud používáte jen jednu síť, v klidu si vystačíte s integrovaným plánovačem pro danou síť – např. Tweet deck a nástroj typu Publer vám toho moc nového nedá,
 • Nástroj využijete, jen pokud sítě používáte opravdu intenzivně, pokud s danou sítí teprve začínáte, možná je lepší možnost trávit čas přímo na ní (a pochopit ji) než využívat podobných nástrojů

A jak tedy Publer dopadl celkově?

Celkové hodnocení

Užitečnost nástroje 75/100 (čím více sítě používáte, tím bude číslo větší, pro řadu lidí/podnikání bych neváhal navrhnout 98).

Funkce 93/100

Uživatelská přívětivost 90/100

Cena 87/100

Celkem si tedy Publer vysloužil: 86,25/100 a jako uživatel nemám zatím důvod hledat v tomto odvětví jakýkoliv jiný nástroj.

Dejte mi tedy vědět v komentářích, jak působí Publer na vás. Případně jak ke správě sociálních sítí přistupujete vy?

Vojtech Bruk
O autorovi

Vojtěh Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Proto píši tento blog. A taky se snažím svým klientům vydělávat co nejvíc peněz), to je druhý důvod.

Odběr novinek

Nechte si zasílat nejlepší a nejnovější články z blogu.

Newsletter simple
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Kurz zvýšení návštěvnosti banner

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články