Barbar Conan

Ikonický web tvořený ve velkém týmu

Barbar Conan je ikonická postava a díky agentuře Something Familiar jsem měl možnost se spolupodílet na tvorbě jejího nového webu s builderem Brics.

úvod

Válečník Conan si zasloužil nový, re-designovaný web a já jsem měl možnost být u toho.

Kontaktujte mě

Před agenturou Something Familiar, s kterou jsem na projektu spolupracoval, stála velká výzva, jak uchopit tak velký projekt?

Tým Something Familiar se tedy ponořil na několik měsíců do průzkumu. Trhu, starého webu, názorů fanoušků… a z tohoto průzkumu se postupně začaly klubat první linky a obrysy potenciálního nového online domova Barbara Conana.

Po průzkumu vytvořili Something Familiar komplexní sadu wireframů, které následně oblékli do finální grafiky.

Jakmile bylo to hlavní odpracováno a web se mohl začít vyvíjet, objevil jsem se na scéně já. A společně s dalšími vývojáři Something Familiar jsme se pustili do stavby webu pomocí Bricks Builderu. Osobně jsem spolupracoval výhradně na statických částech webu, přičemž tým Something Familiar plně zaštítil všechny animace, efekty a interaktivní prvky jakým je například příběhová mapa.

Během rušného období v Something Familiar se Vojtěch připojil k našemu týmu, aby nás podpořil na našich digitálních projektech prostřednictvím kontaktu se stávajícím vývojářem. Byl s námi celkem asi 3 měsíce a pracoval převážně s WordPress.

Spolupráce s Vojtěchem byla skvělá – je nesmírně sympatický, uvědomělý, spolehlivý, má velké znalosti a má výborné komunikační schopnosti!

Těšíme se na další spolupráci s Vojtěchem v blízké budoucnosti.

Rich Williams

Ředitel digitální divize v agentuře Something Familiar

jak jsme postupovali

Od zadání, přes vypracování až po závěrečné lazení

Byla to cesta, která stála za to

 1. Dlouhá a komplexní fáze přípravy pod taktovkou Something Familiar

  Tým bristolské agentury Something Familiar strávil měsíce přípravou, v rámci které: prozkoumali trh; vyzpovídali fanoušky Barbara Conanazanalyzovali data starého webuvytyčili cíle pro web nový; připravili detailní wire-framy, které následně oblékli do krásné grafiky.

  Když jsem se tedy objevil na scéně, “to hlavní” již bylo prakticky odpracováno.

 2. Vývoj webu v Bricksu

  Díky skvělé přípravě podkladů byla radost objevit se na projektu a začít vývoj pomocí Bricks Builderu a CSS frameworku Automatic CSS. Navíc díky skvělé komunikaci s týmem Something Familiar, byla práce velice příjemná a i přes běžné výzvy a překážky jsme postupovali mílovými kroky kupředu.

 3. Dotažení pokročilých funkncionalit a spuštění

  Ke konci projektu se vesla opět chytil především tým Something Familiar, který dokončil všechny animace, interaktivní mapu (a další interaktivní prvky), vytvořil příběhové chatbota a celý web se mohl spustit.

hodnota

Co jsme společnými silami projektu přinesli?

Kontaktujte mě
 1. Jedinečnost

  Díky možnostem Bricks Builderu a velkému talentu týmu Something Familiar vznikl nejen graficky naprosto jedinečný web, ale také řada animací a pohyblivých prvků, které dělají z prohlížení webu skoro až filmový zážitek.

 2. Interaktivitu

  Nový web Barbara Conana není jen místem, kde se o tomto hrdinovi dozvíte vše důležité. Díky interaktivní mapě a hře tu s ním můžete doslova trávit čas!

 3. Intuitivní administrace a škálovatelnost

  Jelikož si dal tým Something Familiar záležet, aby byly při celé tvorbě striktně dodržovány best-practices, vzniklý web je, i přes svou komplexnost, snadno ovladatelný, s intuitivní administrací a připraven na další škálování.

 4. Udržitelnost

  Díky zvolenému technologickému řešení v partě: WordPress, Automatic CSS a Bricks Builder jde o udržitelné řešení, ke kterému může přijít jakýkoliv další vývojář a jednoduše se v něm zorientovat a případně udělat jakékoliv změny. Žádný vendor lock.

slovo závěrem

Obrovská zkušenost, z které budu čerpat po zbytek své kariéry.

I když jsem se v minulosti již objevil na několika velkých projektech, žádný z nich nebyl tak velký jako web pro Barbara Conana. Díky skvělému týmu Something familiar budu na tuto zkušenost s vděkem vzpomínat a čerpat z ní. Kdybych to nezažil na vlastní kůži, tak bych snad ani nevěřil, jak efektivně jde tak velký projekt vést. Také mám radost, že jsem přesvědčil o tom, že Bricks Builder je opravdu schopen utáhnout “světové řešení”.

Pojďme to společně vymyslet

Neváhejte mi nezávazně napsat a může probrat, zda bychom dokázali něco vymyslet i pro váš projekt.

CTA případovky

Co řekli ostatní

na Google
na Firmy.cz