Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je snippet?

Článek
Snippet je krátký kousek kódu nebo textu, který je použit pro určitý účel. Snippety jsou často používány ve vývoji webových stránek a aplikací, ale mohou se používat i v jiných oblastech informačních technologií. Jednou z nejčastějších oblastí, ve kterých se snippety používají, je optimalizace pro vyhledávače (tzv. SEO). Snippety jsou krátké kousky kódu, které se…
online pojem

Vojtěch Bruk

Snippet je krátký kousek kódu nebo textu, který je použit pro určitý účel. Snippety jsou často používány ve vývoji webových stránek a aplikací, ale mohou se používat i v jiných oblastech informačních technologií.

Jednou z nejčastějších oblastí, ve kterých se snippety používají, je optimalizace pro vyhledávače (tzv. SEO). Snippety jsou krátké kousky kódu, které se umístí na webovou stránku a které umožňují vyhledávačům lépe zobrazit stránku ve výsledcích vyhledávání. Snippety mohou obsahovat popisky, obrázky nebo další informace, které pomáhají uživatelům rozpoznat, co stránka obsahuje, a rozhodnout se, zda ji budou chtít otevřít.

Dalším použitím snippetů je automatizace rutinních úkolů nebo opakování úkolů, které se opakují pravidelně. Například pokud potřebujete v Excelovské tabulce vyhledat všechny řádky, které obsahují určité slovo, můžete použít snippet kódu, který to pro vás udělá automaticky. Snippety se také mohou používat pro zobrazení dynamických dat na webových stránkách nebo pro vytváření interaktivních prvk

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.