subdoména

Subdoména je část webové adresy, která se nachází před hlavní doménou. Subdoména slouží k vyčlenění části webového obsahu od hlavní webové stránky a umožňuje tak organizovat webový obsah do logických skupin. Subdoména příklady Například adresa katalogy.praktickedarky.cz je subdoménou hlavní domény praktickedarky.cz. Subdoména může obsahovat libovolný text před hlavní doménou a obvykle se používá k označení…

online pojem

Subdoména je část webové adresy, která se nachází před hlavní doménou. Subdoména slouží k vyčlenění části webového obsahu od hlavní webové stránky a umožňuje tak organizovat webový obsah do logických skupin.

Subdoména příklady

Například adresa katalogy.praktickedarky.cz je subdoménou hlavní domény praktickedarky.cz. Subdoména může obsahovat libovolný text před hlavní doménou a obvykle se používá k označení sekce nebo služby, kterou webová stránka nabízí.

Jak využít subdoménu na WordPress?

Pokud používáte WordPress můžete si na subdoménu nainstalovat jeho samostatnou instalaci nebo můžete využít možnosti WordPress multisite a využít tak jedné WordPress instalace pro více webů.

V neposlední řadě jsou subdomény také často používány pro vytváření testovacích nebo vývojových verzí webových stránek. Často se využívá předpona dev a adresa má následně formát dev.vasestranka.cz.

Slovo závěrem

Subdomény jsou užitečným nástrojem pro organizaci webového obsahu a pokud používáte WordPress doporučil bych se speciálně podívat na WordPress multisite a její možnosti.

Komentáře

Podobné články

No results