Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je html?

HTML (Hypertext Markup Language) je základní jazyk pro tvorbu webových stránek. Používá se k označování obsahu stránky – například textu, obrázku, odkazu a dalších prvků. HTML také určuje, jak by měly být tyto prvky zobrazeny v prohlížeči. HTML se skládá z elementů, což jsou značky v lomených/špičatých závorkách. Každý element může také obsahovat další elementy,…
online pojem

Vojtěch Bruk

HTML (Hypertext Markup Language) je základní jazyk pro tvorbu webových stránek. Používá se k označování obsahu stránky – například textu, obrázku, odkazu a dalších prvků. HTML také určuje, jak by měly být tyto prvky zobrazeny v prohlížeči.

HTML se skládá z elementů, což jsou značky v lomených/špičatých závorkách. Každý element může také obsahovat další elementy, což umožňuje vytvářet složitější strukturu webové stránky. Například element <p> se používá k označení odstavce textu a element <img> se používá k vložení obrázku. Přičemž obrázek můžete klidně vložit do textu.

Více o HTML se můžete dočíst na Wikipedii.

HTML se často používá spolu s CSS (Cascading Style Sheets), což je jazyk pro formátování obsahu webových stránek. CSS se používá k definování vzhledu prvků na webové stránce, jako jsou barva a velikost písma, rozměry a pozice prvků a další aspekty vzhledu stránky.

HTML a CSS jsou základními stavebními kameny webových stránek dokud bude fungovat internet tak, jak jej známe, tak nezmizí.

Má smysl se HTML a CSS učit?

Věřím, že rozhodně. Pokud se chcete věnovat tvorbě webových stránek tyto znalosti se vám budou rozhodně hodit – a to i v případě, kdy použijete nějaký CMS systém jako je WordPress.

Skvělým učícím zdrojem zdarma je třeba w3schools akademie.

Základy HTML a CSS pak mohou být myslím dobré i pro lidi z všemožných dalších digitálních profesí (PPC, SEO, Copywritting…) jelikož zůstanou stejné a je dobré je znát.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.