Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je emailová sekvence?

Článek
E-mailová sekvence je souhrn e-mailových zpráv, které jsou rozesílány postupně v určitém časovém intervalu. Cílem takové sekvence je poskytnout přijímateli důležité informace nebo přesvědčit ho k nějakému jednání, jako je například nákup produktu nebo zaregistrování se k odběru newsletteru. E-mailové sekvence se obvykle skládají z několika e-mailových zpráv, které jsou rozesílány ve stanovených intervalech. Tyto…
online pojem

Vojtěch Bruk

E-mailová sekvence je souhrn e-mailových zpráv, které jsou rozesílány postupně v určitém časovém intervalu. Cílem takové sekvence je poskytnout přijímateli důležité informace nebo přesvědčit ho k nějakému jednání, jako je například nákup produktu nebo zaregistrování se k odběru newsletteru.

E-mailové sekvence se obvykle skládají z několika e-mailových zpráv, které jsou rozesílány ve stanovených intervalech. Tyto intervally jsou nastaveny tak, aby byly dostatečně dlouhé na to, aby přijímatel měl čas zprávu přečíst a zvážit nabízenou možnost, ale zároveň dostatečně krátké na to, aby se udržela jeho pozornost.

E-mailové sekvence se mohou použít k různým účelům. Například mohou sloužit k představení produktu nebo služby a seznámení přijímatele s jejich výhodami. Mohou také poskytnout důležité informace nebo návody, jak s produktem nebo službou pracovat. E-mailové sekvence se také často používají k přesvědčení přijímatele k nákupu produktu nebo služby, a to buď pomocí slevových nabídek nebo jiných motivačních prvků.

Výhodou sekvencí je především, že umožňují dělit uživatele na skupinya a kažéd skupině následně zasílat jiný obsah třeba v rámci newsletteru.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.