Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je API?

API je zkratka, která znamená: Application Programming Interface, což lze přeložit jako rozhraní pro přístup k funkcím nebo datům aplikace nebo služby. Díky API tak lze zajistit propojení různých aplikací, které spolu umí následně komunikovat. Kde se API například využívá? API se často používá v oblasti webových aplikací a služeb, kdy může propojení dvou rozdílných…
online pojem

Vojtěch Bruk

API je zkratka, která znamená: Application Programming Interface, což lze přeložit jako rozhraní pro přístup k funkcím nebo datům aplikace nebo služby. Díky API tak lze zajistit propojení různých aplikací, které spolu umí následně komunikovat.

Kde se API například využívá?

API se často používá v oblasti webových aplikací a služeb, kdy může propojení dvou rozdílných aplikací přinést velkou výhodu.

Konkrétní příklad využítí API

Pokud používáte aplikaci pro plánování cest na vašem mobilním telefonu, může tato aplikace využívat API místního dopravního podniku, aby získala aktuální informace o jízdních řádech a zastávkách.

Pokud jste majitelem webových stránek a sbíráte kontakty přes formulář, tak můžete API využít k tomu, aby se vám kontakty propsali přímo do CRM (jako je například Salesforce).

Zvládnu si aplikace přes API propojit i když nejsem programátor?

Pravděpodobně ne přímo. Můžete nicméně využít aplikace jako je například Zappier nebo Make a díky nim již propojit aplikace dokážete.

Pokud máte API kód můžete vyzkoušet propojení vytvořit i přes AI GPT3.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.