Notion + Deepl = VSL?

Notion a Deepl jsou dva skvělé nástroje, přičemž dnes bych vám představil jejich společnou integraci, která vám může ušetřit desítky hodin repetitivní práce.

Ilustrační obrázek Notion a Deepl

Toto je zároveň první díl z mého e-mailového seriálu Jak používám AI při běžné práci. Pokud čekáte černou magii generování affiliate webů přes GPT-3 a následné generování kalkulačky na počítání peněz, zklamu vás. Pracuju pořád. S armádou robotů v zádech to však odsýpá trochu rychleji). Pokud se chcete podívat a třeba i inspirovat, kde všude AI využívám, můžete se k seriálu přihlásit zde. P.S. Seriál zatím není hotov a vzniká postupně, proto se prosím nelekejte, že vám e-mail s dalším tipem nepřijde ihned.

Notion a Deepl jsou dva skvělé nástroje, přičemž dnes bych vám představil jejich společnou integraci, která vám může ušetřit desítky hodin repetitivní práce.

Integraci pak ocení především skalní příznivci Notionu, kteří v něm podobně jako já tvoří obsah, nabídky pro klienty, vedou dokumentace a podobně.

Nejdřív si ale pojďme oba nástroje v rychlosti představit.

A co že to ten Noušn vlastně je?

Notion = má nejoblibenější aplikace vůbec (oficiální definice headquarters v San Franciscu se může mírně lišit), kterou lze skvěle využít na tvorbu a správu obsahu, přičemž její síla spočívá předvším v extrémně jednoduchosti použití a poměrně komplexní funkci databází.

Deepl = Obdoba Google překladače u které máte pocit, že každý překlad ještě narychlo přeletěl rodilý mluvčí v daném jazyce. Využívá AI. Vyzkoušet si jej můžete zdarma na oficiálních stránkách.

Jaký je smysl integrace?

Přeložit na kliknutí jakýkoliv dokument v Notionu pomocí Deepl translatoru. Zároveň se vám zachová formátování (nadpisy, tučné písmo, apod.), odkazy a obrázky, které jste v Notionu měli.

pozn. formátování a odkazy se zachovají bez problémů, obrázky nicméně zhruba ve 2/3 případů vypadnou a je dobré na to myslet.

Pro koho je tedy integrace především určena?

  • Pro lidi, kteří tvoří a uchovávají svůj obsah v Notionu,
  • Pro lidi, kteří skladují v Notionu cokoliv, co následně posílají dál ve více než jednom jazyku,
  • Pro lidi, kteří mají vícejazyčný obsah a měli by jej rádi zorganizovaný na jednom místě,
  • Pro lidi, kteří nemilují MS Word a chtějí/potřebují přes Deepl překládat strukturované dokumenty

Připojte se k dalším 108 lidem, kteří chtějí uspět v digitálním světě a nechte si zasílat newsletter.

Jak to vypadá v reálu?

— Video co nejdříve doplním —

Jak dostanu tuto integraci do svého Notionu?

Budete si muset nainstalovat jednoduchou CLI aplikaci (aplikaci, kterou ovládáte přes příkazový řádek) podle návodu na Githubu.

Githubu se ale nemusíte vůbec bát. Nejsem programátor a zvládl jsem to, zvládnete to také.

Když na odkazu na GitHubu zaskrollujete níže, najdete krátký a snadný návod, jak aplikaci zprovoznit.

Pokud by jste se na něčem zasekli, přijďte se zeptat na náš Discord nebo do komentářů. Pokud budu vědět, rád vám poradím. A kdyby byl zájem, můžu klidně natočit celé instalační video.

Notion depel

Na co všechno se dá integrace využít?

  • Extrémně rychlé a pohodlné přeložení vašeho webu/obsahu do dalších jazyků,
  • Přeložení nabídek a všeho co máte v Notionu zahraničním klientům,
  • Překlady dlouhých dokumentů, na které by vám už nestačila free verze Notionu
  • a mnoho dalšího.

Pokud vás integrace zaujala, neváhejte mi dát v komentářích vědět, k čemu by se dala využít, případně zda se vám povedla nainstalovat.

Hodně štěstí a snad vám integrace poslouží!

Toto byl zárověň první díl z mého e-mailového seriálu Jak používám AI při běžné práci. Pokud čekáte černou magii generování affiliate webů přes GPT-3 a následné generování kalkulačky na počítání peněz, zklamu vás. Pracuju pořád. S armádou robotů v zádech to však odsýpá trochu rychleji). Pokud se chcete podívat a třeba i inspirovat, kde všude AI využívám, můžete se k seriálu přihlásit zde. P.S. Seriál zatím není hotov a vzniká postupně, proto se prosím nelekejte, že vám e-mail s dalším tipem nepřijde ihned.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články