Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je WordPress subdoména?

WordPress subdomain je dodatečná úroveň domény v hierarchické struktuře internetových adres, která je umístěna před hlavní doménou webu nebo aplikace postavené na WordPressu. Například pokud je vaše hlavní doména "example.com", můžete vytvořit subdoménu "blog.example.com". WordPress subdomain se používá k oddělení různých sekcí nebo částí webu nebo aplikace, například blogu, obchodu nebo podpůrného centra. To umožňuje…
online pojem

Vojtěch Bruk

WordPress subdomain je dodatečná úroveň domény v hierarchické struktuře internetových adres, která je umístěna před hlavní doménou webu nebo aplikace postavené na WordPressu. Například pokud je vaše hlavní doména “example.com”, můžete vytvořit subdoménu “blog.example.com”.

WordPress subdomain se používá k oddělení různých sekcí nebo částí webu nebo aplikace, například blogu, obchodu nebo podpůrného centra. To umožňuje lépe organizovat web nebo aplikaci a snadněji navigovat uživatelům.

Založení WordPress subdomain je poměrně jednoduché a zahrnuje následující kroky:

  1. Přihlaste se do administračního rozhraní vašeho webu nebo aplikace postavené na WordPressu.
  2. V horním menu klikněte na položku “Nastavení” a poté na “Domény”.
  3. V sekci “Subdomény” zadejte název vaší nové subdomény a klikněte na tlačítko “Přidat novou subdoménu”.
  4. WordPress automaticky vytvoří subdoménu a přesměruje vás na stránku s nastavením. Zde můžete nakonfigurovat různé nastavení subdomény, jako je například cílová stránka nebo obsah.
  5. Nakonec klikněte na tlačítko “Uložit změny” a vaše nová WordPress subdoména bude připravena k použití.

Je třeba zmínit, že pro založení WordPress subdomény je nutné mít správnou konfiguraci domény a hostingového prostředí. Pokud si nejste jisti, jak na to, nebo potřebujete pomoc, obraťte se na svého poskytovatele webhostingových služeb nebo na technickou podporu WordPressu.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.