Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je WordPress multisite?

Článek
WordPress multisite je funkce, která umožňuje spravovat více webových stránek z jedné instalace WordPressu. To znamená, že můžete použít jednu databázi a jeden panel administrace pro spravování více webových stránek. WordPress multisite je užitečné pro situace, kdy potřebujete spravovat více webových stránek s podobným obsahem nebo když potřebujete umožnit více uživatelům spravovat webové stránky ze…
online pojem

Vojtěch Bruk

WordPress multisite je funkce, která umožňuje spravovat více webových stránek z jedné instalace WordPressu. To znamená, že můžete použít jednu databázi a jeden panel administrace pro spravování více webových stránek. WordPress multisite je užitečné pro situace, kdy potřebujete spravovat více webových stránek s podobným obsahem nebo když potřebujete umožnit více uživatelům spravovat webové stránky ze stejného místa. WordPress multisite je vhodné pro větší organizace nebo webové vydavatele, kteří potřebují spravovat více webových stránek z jedné instalace WordPressu.

Kdy se WordPress multisite hodí?

WordPress multisite se hodí v následujících situacích:

  1. Když potřebujete spravovat více webových stránek s podobným obsahem: WordPress multisite umožňuje vytvářet a spravovat více webových stránek z jedné instalace, což je užitečné, pokud potřebujete spravovat více webových stránek s podobným obsahem nebo když potřebujete spravovat webové stránky pro více lokalit nebo jazyků.
  2. Když potřebujete umožnit více uživatelům spravovat webové stránky ze stejného místa: WordPress multisite umožňuje vytvářet a spravovat více webových stránek z jedné instalace a umožňuje více uživatelům spravovat tyto stránky ze stejného místa. To je užitečné pro situace, kdy potřebujete umožnit více lidem spravovat webové stránky nebo když potřebujete umožnit uživatelům spravovat webové stránky ve více lokalitách nebo jazycích.

Je WordPress multisite zdarma?

Ano, WordPress je zdarma a lze ho použít pro vytvoření multisite. Multisite je funkce WordPress, která umožňuje spravovat a organizovat více webových stránek pomocí jediné instalace WordPressu. Multisite můžete použít, pokud chcete spravovat více webových stránek z jednoho účtu nebo pokud chcete sdílet některé zdroje mezi webovými stránkami, jako jsou přílohy nebo plugin. Chcete-li použít funkci multisite, musíte mít správně nakonfigurovaný web a server, abyste mohli spravovat více webových stránek z jedné instalace WordPress.

Jak vytvořit multisite ve WordPressu?

Chcete-li vytvořit multisite ve WordPressu, postupujte takto:

  1. Nejprve se přihlaste do administračního rozhraní WordPressu.
  2. Poté přejděte do nabídky Nastavení > Síťové nastavení.
  3. Zkontrolujte, zda je zaškrtnutá volba “Povolit síťové nastavení”.
  4. Nastavte typ instalace WordPressu na “Více webů”.
  5. Klikněte na tlačítko “Spustit instalaci”.
  6. WordPress se nyní pokusí automaticky nakonfigurovat server a databázi pro použití multisite. Pokud se to nepodaří, budete muset ručně upravit soubor wp-config.php a .htaccess.
  7. Po dokončení konfigurace můžete začít přidávat další webové stránky do multisite pomocí nabídky “Weby” v administračním rozhraní WordPressu.

Je důležité si uvědomit, že pro použití multisite je nutné mít správně nakonfigurovaný web a server. Pokud nemáte dostatečné znalosti a zkušenosti s nastavením serveru, doporučuje se získat pomoc od odborníka nebo se obrátit na hostingovou společnost, která vám s nastavením pomůže.

Slovo závěrem

V závěru lze říci, že WordPress multisite je užitečná funkce pro spravování více webových stránek z jedné instalace WordPressu. To může ušetřit čas a zjednodušit správu více webových stránek. Je zdarma a snadno se používá, pokud máte správně nakonfigurovaný web a server. Multisite může pomoci zlepšit efektivitu a umožnit sdílet zdroje mezi webovými stránkami.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.