Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je Top-level domain (TLD)?

Top-level domain (TLD) je nejvyšší úroveň domény v hierarchické struktuře internetových adres. TLD se nachází na konci internetové adresy a udává obecný kontext nebo typ webu, například ".com" pro komerční stránky nebo ".org" pro neziskové organizace. Existuje několik různých TLD, které se liší podle typu webu nebo regionu, například ".de" pro německé stránky nebo ".cn"…
online pojem

Vojtěch Bruk

Top-level domain (TLD) je nejvyšší úroveň domény v hierarchické struktuře internetových adres. TLD se nachází na konci internetové adresy a udává obecný kontext nebo typ webu, například “.com” pro komerční stránky nebo “.org” pro neziskové organizace.

Existuje několik různých TLD, které se liší podle typu webu nebo regionu, například “.de” pro německé stránky nebo “.cn” pro čínské stránky. Mezi nejčastěji používané TLD patří “.com”, “.org”, “.net” a “.gov”.

Secondary domain je druhá úroveň domény v hierarchické struktuře internetových adres. Secondary domain se nachází před TLD a udává konkrétní název nebo identitu webu, například “google” v adrese “google.com”. Secondary domain také může obsahovat další úrovně domény, například “support” v adrese “support.google.com”.

Rozdíl mezi TLD a secondary domain spočívá především v jejich umístění a funkci v hierarchické struktuře internetových adres. Zatímco TLD se nachází na konci adresy a udává obecný kontext nebo typ webu, secondary domain se nachází před TLD a udává konkrétní název nebo identitu webu. TLD a secondary domain spolu spolupracují, aby poskytly kompletní a unikátní internetovou adresu webu nebo aplikace.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.