Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je RSS?

RSS (Really Simple Syndication) je formát pro zpřístupňování aktualizací obsahu na webu. RSS umožňuje uživatelům sledovat aktualizace obsahu na webu prostřednictvím RSS čtečky nebo aplikací, aniž by museli navštívit web přímo. K čemu se dá RSS využít? Možných využití je spousta, mezi mé nejčastější z hlediska producenta patří automatické postování na Pinterest přes RSS. Z…
online pojem

Vojtěch Bruk

RSS (Really Simple Syndication) je formát pro zpřístupňování aktualizací obsahu na webu. RSS umožňuje uživatelům sledovat aktualizace obsahu na webu prostřednictvím RSS čtečky nebo aplikací, aniž by museli navštívit web přímo.

K čemu se dá RSS využít?

Možných využití je spousta, mezi mé nejčastější z hlediska producenta patří automatické postování na Pinterest přes RSS.

Z hlediska konzumenta používám RSS například v aplikaci Feedly, která vám umožňuje přes RSS mít články z řady zdrojů na jednom místě.

Podporuje WordPress RSS?

WordPress obsahuje vestavěnou podporu pro RSS, což umožňuje vytvářet a zpřístupňovat RSS kanály pro obsah webových stránek.

Slovo závěrem

RSS je užitečná funkce pro WordPress, která umožňuje uživatelům snadno sledovat aktualizace obsahu na webu.

Navíc ji nastavíte jednou a vše se pak děje víceméně automaticky.

Proto využití RSS mohu s klidem doporučit.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.