Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Co je IČO?

Článek
Identifikační číslo osoby (IČO) je unikátní identifikační číslo, které slouží k identifikaci fyzických osob v rámci úředních agend v České republice. Každá fyzická osoba, která se narodí, změní své jméno nebo příjmení, nebo se usadí na území České republiky, dostane přidělené IČO. IČO je potřebné například při zakládání společnosti s ručením omezeným nebo při podávání…
online pojem

Vojtěch Bruk

Identifikační číslo osoby (IČO) je unikátní identifikační číslo, které slouží k identifikaci fyzických osob v rámci úředních agend v České republice. Každá fyzická osoba, která se narodí, změní své jméno nebo příjmení, nebo se usadí na území České republiky, dostane přidělené IČO.

IČO je potřebné například při zakládání společnosti s ručením omezeným nebo při podávání daňových přiznání. Je to důležitý doklad pro různé úřední záležitosti a slouží k jednoznačné identifikaci jednotlivých osob.

V případě, že osoba nemá přidělené IČO nebo ho nezná, může ho získat na příslušném matričním úřadě nebo na finančním úřadě.

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Nespokojím se jen s povrchními znalostmi, ať už jde o weby, SEO nebo o pokerové strategie. Tato vlastnost mi pomáhá se stále posouvat dopředu a náležitě si tento proces učení užívat.