elektronický podpis

Elektronický podpis je elektronická forma osobního podpisu, která se používá pro autentizaci elektronických dokumentů a prokázání jejich integrity. Elektronický podpis je v podstatě digitální verzí ručně psaného podpisu a slouží k prokázání autorství a integrity elektronických dokumentů. Používá se například při podepisování smluv nebo dalších dokumentů v elektronické formě. Díky elektronickému podpisu lze snadno ověřit,…

online pojem

Elektronický podpis je elektronická forma osobního podpisu, která se používá pro autentizaci elektronických dokumentů a prokázání jejich integrity. Elektronický podpis je v podstatě digitální verzí ručně psaného podpisu a slouží k prokázání autorství a integrity elektronických dokumentů.

Používá se například při podepisování smluv nebo dalších dokumentů v elektronické formě. Díky elektronickému podpisu lze snadno ověřit, že dokument nebyl po jeho podepsání nijak změněn a že jeho autorství se skutečně připisuje osobě, která jej podepsala.

Výhody elektronického podpisu jsou především rychlost a pohodlí. Nemusíte se nikam dojíždět a trávit čas tím, že budete ručně podepisovat dokumenty. Stačí, když máte připojení k internetu a můžete podepsat dokument kdykoliv a odkudkoliv.

Další výhodou je, že elektronický podpis zvyšuje bezpečnost a zabraňuje možnosti podvodů. Protože se jedná o digitální podpis, je obtížné ho falšovat nebo zneužít.

V poslední řadě je na podpisu dobré, že se neplýtvá papírem

Komentáře

Podobné články

No results