Nejlepší nástroje pro newsletter (2023)

Chcete psát newsletter, ale nevíte, jaké použít nástroje. Které jsou ty nejlepší?

nejlepší nástroje pro newsletter

Chcete psát newsletter, ale nevíte, jaké použít nástroje. Podíváme se na ty nejlepší, které pomohou vám i vašemu newsletteru k úspěchu.

Nástroje na rozesílání newsletteru

Substack

Substack je platforma, kde můžete newsletter napsat, zeditovat i odeslat. Navíc také zprostředkovává možnost předplatného (předplatitelé platí vám za vaše psaní).

Pokud tedy nemáte vlastní stránky a psaní newsletteru je jediné, co hledáte, Substack se zdá jako ideální platforma.

MailerLite

Pokud web máte nebo jen chcete odesílat newslettery z “vlastní platformy” (případ většiny blogů, prezentačních webů a eshopů) s klidným srdcem můžu doporučit Mailer Lite.

Je zdarma, nabízí věci, za které byste u konkurence (jako Mailchimp) museli platit a mám s ním skvělou uživatelskou zkušenost.

Obrázky do newsletterů

Pexels

Pexels je fotobanka zdarma. Ze všech fotobank mi připadá, že má asi nejhezčí fotky a videa. Proto ji používám nejčastěji.

Undraw.co

Undraw.co jsou ilustrace, které používám napříč celým svým blogem. Je jich obří nabídka, jsou skvělé a úplně zdarma (nemusíte atribuovat autorku Katerinu Limpitsouni, a můžete využít ilustrace, jak se vám zamane).

Nástroje na psaní

Notion

Notion pomoužívám téměř na vše a píšu v něm rád a hodně. Výhodou Notionu je, že zrovna můžete newslettery rozplánovat, připřadit je určitým lidem a vidíte, jak daleko v psaní jste.

Pokud budete následně texty z Notionu kopírovat do html, zkopírují se vám “čistě”, bez zbytečného formátování, jako je tomu například u dokumentů Google.

Nástroje na psaní v angličtině

Grammarly

Grammarly vám pomůže zkontrolovat vaši anglickou gramatiku a překlepy. Existuje i jako rozšíření do dokumentů Google.

Deepl

Deepl je momentálně nejlepší překladač. Přesvědčte se.

Hemingway App

Hemingway App vám pomůže jak vybrousit vaši stylistiku, tak (a to je podstatnější) dá vašemu textu formu, jež bude pro čtenáře snadná k porozumění. Návštěvníci webů totiž preferují to, co se čte jednoduše. Skvělý nástroj.

Techničtejší nástroje

HTML Email

Html Email je html inliner. Pokud tedy posíláte email v html formátu, ujistěte se, že jej nejdřív proženete přes tento nástroj.

Shrnutí

Jako u všeho i zde platí, že důležité je newslettery tvořit, nikoliv se zabývat nejlepšími nástroji. Nástroje však mohou být bezpochyby užitečné. Proto klidně vyzkoušejte ty, které vás zaujmou, ale hlavně pište – to je nejdůležitější.

V komentářích mi dejte vědět, jak jste na tom s newslettery vy?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články