Optimalizace příspěvku na blogu pomocí GPT-4 (experiment)

V tomto videu zkusím experimentálně upravit jeden článek na blogu pomocí chatu GPT-4.

Optimalizace článku na blogu pomocí GPT-4 (experiment)
Video – Experiment optimalizování článků pomocí chatu GPT-4

👉 Discord 🔗 https://discord.com/invite/WJ2MNmfUAH

Úvod

V rámci videa, jsem za pomoci třech příkazů (promptů) zmíněných níže “zoptimalizoval” můj starší článek: Jak si založit blog v roce 2023.

Zatímco při tvorbě videa byl článek na dotaz “Jak si založit blog” někde v půlce druhé stránky vyhledávání Googlu, 4 dny po optimalizaci (4. 4. 2023) je již na sedmém místě na první stránce Google:

image

Je pravděpodobné, že pozice se bude ještě výrazně měnit (dost možná na oba směry), nicméně mi to i tak přijde jako povzbudivý výsledek a jeden ze zajímavých a užitečných způsobů jak Chat GPT-4 využít, pokud máte blog.

Rozšiřte své dovednosti v oblasti umělé inteligence s inovativním kurzem v češtině!
Kurz nabízí 6 modulů v neplacené části.
Umělá inteligence (AI) a její praktické využití

Disclaimer

I když mi optimalizace stávajícího obsahu přijde jako jeden z nejlepších use-casů Chatu GPT pro bloggery, jsem přesvědčen, že kdybych článek zoptimalizoval “ručně”, tak dosáhnu podobných nebo i lepších výsledků.

Chat GPT je však zajímavý, jelikož proces dělá:

  1. rychlejší (těsně, ale věřím, že ano);
  2. zábavnější;
  3. škálovatelnější.

Rozhodně se však nesnažím říci, že by Chat GPT byl nějak “magický” a každý šikovný copywriter by jej, dle mého, v této činnosti v klidu překonal.

A teď už jednotlivé prompty z videa…

Prompt 1

Jsi můj SEO content writer assistent. A dnes budeme optimalizovat stávající článek, abychom zvýšili jeho šanci na dobré umístění v Googlu. Napíšu příkaz a jakmile mi řekneš, že mu rozumíš, pošlu ti článek, který je momentálně ve vyhledávání na druhé stránce Google. Naším cílem bude, aby se dostal na první stránku Google. Za tímto účelem:

– Obohať obsah o důležité, srozumitelné a jedinečné části, které jsem původně opoměl;

– Při přepisování a generování vlastních částí použij konverzační tón, zahrň příklady z běžného života a použij “storytelling” přístup.

– V rámci on page SEO se maximálně zaměř na výraz “jak založit blog” – hojně používej: list s odrážkami, kurzívu, tučné písmo, podnadpisy (h2)…

– Psaní by mělo působit lidsky, inspiruj se mnou a piš stejným stylem jako já;

VŠECHNO CO VYGENERUJEŠ MUSÍ BÝT BEZPODMÍNEČNĚ V MARKDOWN FORMÁTU, JINAK TO NEBUDU SCHOPEN VYUŽÍT. Jsi přípraven, abych ti poslal článek?

Prompt 2

Díky, teď ti pošlu odkazy všech článků z mého webu a doporučíš mi, zda se hodí odkazy zmínit někde v rámci článku nebo ne. Vypiš přímo odkazy, které si myslíš, že se v článku dají zmínit.

Prompt 3

Níže najdeš 4 často kladené otázky, vygeneruj k nim NLP friendly odpovědi, nemusí být nijak dlouhé, budou na konci článku:

1. Kde je nejlepší si založit blog?

2. Jak začít s blogováním?

3. Proč si založit blog?

4. Jak vytvořit blog na blogger?

Graf článku před optimalizací pomocí GPT-4

historie clanku

Po nějaké době – alespoň jednom měsící, bych přidal nový graf, abychom mohli porovnat změnu (tak prosím článek moc v Googlu nevyhledávejte, ať si to příliš nezkreslíme 😉.

A dejte mi vědět v komentářích, jaký názor máte na optimalizování obsahu pomocí Chatu GPT vy?

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

GPT-4 vše co potřebujete vědět (2023)

Chat GPT mnoha lidem změnil představu toho, co jsou vlastně AI modely a co dokáží. Po chatu GPT-3 přichází na scénu GPT-4, který bude ještě...

Vojtěch Bruk
GPT 4 náhledový obrázek

Google BARD – nový AI bojovník v barvách Goog

6. února Google oznámil svůj AI model BARD. Kterým bude chtít konkurovat Microsoftímu Chatu GPT. Bard bude čerpat z webu a využívat bude velké jazykové modely Googlu. Osobně si myslím, že stejně jako se dočkáme integrace Chatu GPT do prohlížeče Bing, tak se dočkáme i integrace Bardu do vyhledávače Google. První dojmy a reakce O…

Vojtěch Bruk
Google Bard nový AI bojovník - náhledový obrázek

Notion AI – první dojmy

O Notionu jsem psal již dříve. Notion je skvělý a používám jej každý den. Brzy Notion také přidá svou AI, na kterou se dnes v kráktosti podíváme. Co je Notion AI a jak funguje? Notion AI je umělá inteligence (funkcemi lehce podobná třeba chatu GPT) , která byla navržena pro usnadnění každodenní práce v Notionu.…

Vojtěch Bruk