Podívejte se novou případovku z dokončeného webu Barbara Conana!
Přejít

Bing Places – co to je? a proč by vás to mělo zajímat?

Vojtech Bruk
Vojtěch Bruk
Tvůrce profitabilních WordPress webů

Bing places je obdoba Google Business (dříve Google my business), což je platforma kam si můžete přidat vlastní podnikání, sbírat recenze a zobrazovat se v mapách potažmo v map packu v rámci Featured snippetu: Bing places je v podstatě úplně stejný systém jako Google Business, jen je dělán pro mapy…...

Bing places je obdoba Google Business (dříve Google my business), což je platforma kam si můžete přidat vlastní podnikání, sbírat recenze a zobrazovat se v mapách potažmo v map packu v rámci Featured snippetu:

image 2

Bing places je v podstatě úplně stejný systém jako Google Business, jen je dělán pro mapy Bing.

Posuďte sami podobnost obou platforem:

Bing places

image

Google Business

image 1

Bing places mi pak přijde důležitý hlavně z několika důvodů:

  • Bing mapy pro většinu lidí a firem nebudou prioritou a jen tím, že tam budete, můžete potrhat nízkovisící ovoce v podobě lidí, kteří Bing mapy používají (malá konkurence)
  • Při experimentu minulý týden mi přišlo, že Chat GPT využívá informace z Bing map mnohem víc než informace z map Google (při posledním experimentu se nicméně nepotvrdilo).
  • Profil se dá založit jen kliknutím na tlačítko: “Synchronizovat z Google”, jak můžete vidět ve videu níže:

Slovo závěrem

Bing places nejsou ničím přelomovým, nicméně z mého pohledu je dobrý nápad na platformě být především z důvodu toho, jak je jednoduché si tam založit profil.

Jestli to bude mít nějaké větší výsledky ukáže až čas, nicméně skutečnost, že Chat GPT bral při mém minulém experimentu hodně informací právě z map Bingu mě naplňuje optimismem.

Uvidíme.

Vojtech Bruk
O autorovi

Vojtěh Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Proto píši tento blog. A taky se snažím svým klientům vydělávat co nejvíc peněz), to je druhý důvod.

Odběr novinek

Nechte si zasílat nejlepší a nejnovější články z blogu.

Newsletter simple
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Kurz zvýšení návštěvnosti banner

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

Jak dostat lokální stránku na první místo v Google?

Na otázku výše tuším odpověď. Nicméně jelikož jsou firmy sbírající kontakty (leady) online moje nejčastější a "nejoblíbenější" klientela, tušit je málo... Proto svou strategii otestuji v přímém přenosu a pokud se mýlím, tak to všichni uvidí). Test bude probíhat pro frázi: Tvorba webových stránek Brno, kterou hledá asi 320 lidí měsíčně a firem, které se…

Vojtěch Bruk

Jak mohou využít malé e-shopy srovnávače jako marketingový kanál?

Textilní a módní odvětví tvoří dynamický a konkurenční trh, který se rychle vyvíjí a kde je nezbytné pro úspěch firmy využívat různé marketingové nástroje, strategie a kanály. Kromě tradičních metod jako PPC a SEO, bez kterých se žádný podnikatel v tomto oboru už neobejde, existují i další přístupy, které mohou výrazně podpořit vaše podnikání. Jak…

Vojtěch Bruk