Ahrefs

Ahrefs je nástroj pro analýzu a monitorování webových stránek a klíčových slov. Ve světě SEO je Ahrefs považován za nejpokročilejší a nejlepší nástroj svého druhu. V česku máme obdoby Ahrefsu pro český trh Collabim (má recenze zde) a Marketing Miner. Proč se zajímat o alternativy, když je Ahrefs nejlepší? Hlavním důvodem je cena. Protože zatímco…

co je to ahrefs

Ahrefs je nástroj pro analýzu a monitorování webových stránek a klíčových slov. Ve světě SEO je Ahrefs považován za nejpokročilejší a nejlepší nástroj svého druhu.

V česku máme obdoby Ahrefsu pro český trh Collabim (má recenze zde) a Marketing Miner.

Proč se zajímat o alternativy, když je Ahrefs nejlepší?

Hlavním důvodem je cena. Protože zatímco měsíční předplatné řady nástrojů začíná na vyšších stokorunách, nejnižší předplatné Ahrefs pořídít za $100 – tedy bezmála 2300 Kč.

K čemu je Ahrefs vlastně dobrý?

Ahrefs je v podstatě takovým all-in-one SEO nástrojem. Kdybych měl vyjmenovat hlavní účely jeho využití, byly by to především:

  1. Analýza klíčových slov a jejich hledanost (nicméně hledanost klíčových slov lze zjistit i zdarma).
  2. Analýza vašeho obsahu a toho, jak se na jednotlivá klíčová slova umisťuje
  3. Analýza zpětných odkazů a odkazového portfolia
  4. Analýza konkurence
  5. a mnoho dalšího…

Ve zkratce pokud potřebujete něco ze světa SEO, Ahrefs to pravděpodobně bude umět.

Nabízí Ahres verzi zdarma?

Ahrefs bohužel verzi zdarma ani free trial nenabízí. Dříve byla možnost si Ahrefs zkusit na 7 dnů za $7, nicméně tato akce již nepokračuje.

Přesto však Ahrefs několik věcí zdarma nabízí.

Předně Ahrefs nabízí nástroj Ahrefs Webmaster Tools, který je zdarma a umí toho opravdu hodně.

Dále nabízí Ahrefs plugin pro WordPress, který má sice nízké hodnocení, nicméně osobně jsem s jeho používáním poměrně spokojen.

V neposlední řadě je zde pak Ahrefs blog, který osobně považuji za jeden z nejlepších zdrojů informací o SEO, který sleduju.

Slovo závěrem

Ve srovnání s konkurencí není Ahrefs rozhodně levný. Na druhou stranu “drahý” a “levný” jsou relativní pojmy a pokud máte dostatečně “rozběhnuté” projekty, kde Ahrefs použít, může se vám tato investice bohatě vyplatit.

Pokud natolik rozběhnuté projekty zatím nemáte, můžete se poívat na tuzemské alternativy zmíněny výše, nebo i nakouknout na článek, který jsem psal v minulosti s názvem Nejlepší SEO nástroje zdarma.

Komentáře

Podobné články

No results