Vyzkoušejte zdarma na 7 dní světově přední SEO nástroj SEMrush!
Moje recenze nástrojePřejít na nabídku
Vydáno: 27/10/2023
Aktualizováno: 01/11/2023

Nejlepší WordPress hosting –⁠ velké srovnání (2024)

Vojtech Bruk
Vojtěch Bruk
Tvůrce profitabilních WordPress webů

V digitálním světě, kde web často rozhoduje o úspěchu celého podnikání, je výběr správného hostingu klíčový. Proč? Protože rychlost, dostupnost a zabezpečení vašeho webu závisí právě na kvalitě hostingu, který si vyberete. WordPress, jako nejpopulárnější CMS na světě, si získal srdce mnoha tvůrců webů (včetně toho mého) díky své flexibilitě a skutečnosti, že jde o…

nejlepší WordPress hosting

🏆 Vítěz srovnání: Siteground

Srovnání bylo těsné, nicméně Siteground mi přijde jako nejlepší možnost a proto jej stále u svých hlavních webů používám.

Hlavní výhody a nevýhody

Vyzkoušet Siteground

V digitálním světě, kde web často rozhoduje o úspěchu celého podnikání, je výběr správného hostingu klíčový. Proč? Protože rychlost, dostupnost a zabezpečení vašeho webu závisí právě na kvalitě hostingu, který si vyberete.

WordPress, jako nejpopulárnější CMS na světě, si získal srdce mnoha tvůrců webů (včetně toho mého) díky své flexibilitě a skutečnosti, že jde o open source systém. Avšak bez kvalitního hostingu může i ta nejlepší webová stránka čelit četným problémům – od pomalého načítání stránek po časté výpadky.

V tomto článku představím a rozeberu tři hostingy pro WordPress, se kterými mám zkušenost: SiteGround, Váš hosting a Wedos. Zkusím nastínit jejich výhody i nevýhody, abyste si mohli udělat představu, zda by mohlo jít o vhodné řešení pro vaše potřeby.

Pojďme to však vzít od začátku.

Na co se dívat při výběru WordPress hostingu?

Při výběru hostingu pro WordPress je důležité zaměřit se na několik klíčových aspektů, aby vaše webové stránky byly rychlé, bezpečné a snadno spravovatelné.

Nejde o raketovou vědu a i když si níže představíme některé z hlavních kritérií, na které byste se měli dívat, za důležité pokládám především jedno zlaté pravidlo: Ujistěte se, že daná společnost má optimalizované servery pro použití WordPress. A pokud nemáte s hostováním zkušenosti, tak se také ujistěte, že má hosting možnost instalace WordPress na jedno kliknutí.

Tyto základní kritéria však splňuje řada hostingů (téměř všechny). Na co dalšího bychom se měli tedy podívat a proč?

  • Rychlost a výkon: Optimální časy načítání a stabilní provoz.
  • Bezpečnost: Denní zálohy, zabezpečení proti malware a další pokročilé bezpečnostní funkce.
  • Podpora: Rychlá a odborná podpora znalá WordPressu.
  • Optimalizace pro WordPress: Serverové prostředí optimalizované pro WordPress.
  • Flexibilita: Možnost snadného škálování podle návštěvnosti webu.
  • Dostupnost: Záruka dostupnosti serveru, často vyjádřená jako procentní hodnota uptime.
  • SSL certifikáty: Bezpečné šifrování dat mezi serverem a koncovým uživatelem.
  • Instalace na 1-kliknutí: Snadná instalace a aktualizace WordPressu.
  • Úložiště a přenos dat: Dostatek místa pro obsah webu a rychlé přenosy dat.

Všechny hostingy zmiňované níže tyto parametry splňují, byť se liší v jejich kvalitě. Pojďme se na to tedy podívat.

Tabulka srovnání hostingů, pokud nemáte čas

Níže najdete tabulku srovnávající hlavní parametry:

[ninja_tables id=”12660″]

Celkový vítěz: Siteground

Pokud máte problém s angličtinou: Váš hosting

Wedos bych doporučil jen pokročilým uživatelům, kteří si jej umí dokonfigurovat a využít jeho možnosti. Laikům bych doporučil se lákadlu Wedosu na nízkou cenu vyhnout.

Níže najdete podrobnější medailonky všech zmíněných společností.

Siteground

Siteground je dominantním hráčem na globálním hostingovém trhu. A i když si svou pozici vydobývá především nákladným marketingem a velkými slevami, jde z mého pohledu i o kvalitní řešení z technického hlediska.

Hlavní nevýhodou je vyšší cena a systém kapacita hostingu tzv. inodes. Ten znamená v praxi to, že obzvláště pokud používáte hostingové plány pro více webů, tak můžete relativně rychle narazit na limity a budete nuceni weby optimalizovat/rozšiřovat hosting.

Níže najdete tabulku ostatních výhod a nevýhod.

KladyNevýhody
Skvělá rychlost a stabilita serverů.Dražší než většina konkurence.
Pokročilé bezpečnostní funkce a automatické denní zálohy.Omezená úložná kapacita v některých balíčcích.
24/7 zákaznická podpora s rychlou odezvou.[Další nevýhoda, pokud existuje]

Pro koho je Siteground z mého pohledu ideální?

Siteground je z mého pohledu ideální pro člověka, který nemá problém s angličtinou a hledá rychlý, kvalitní hosting, který za něj udělá a pohlídá řadu jednotlivých věcí, a tak se člověk může zaměřit na ty ostatní.

I když má i SiteGround řadu nástrah/věcí, o kterých je dobré vědět, osobně jej používám přes 3 roky jak pro své projekty, tak pro klienty a jsem nadmíru spokojen.

Více o SiteGroundu se dočtete v mém článku SiteGround recenze.

Váš hosting

Váš hosting působí na českém hostingovém trhu přes 10 let, čímž se řadí do pozice dobře osvědčeného a kvalitního poskytovatele.

Mimo klasické hostingové služby nabízí také služby optimalizovány přímo pro uživatele WordPress a jde tak o dobrou volbu, pokud hledáte WordPress hosting v českém jazyce.

KladyNevýhody
???????? český poskytovatelméně přehledné/intuitivní rozhraní
optimalizovaný pro WordPressméně zabudovaných funkcí
velice vstřícný majitel i technologický týmpro laika, dle mého, dost komplikované

Pro koho je Váš hosting z mého pohledu ideální?

Váš hosting je ideální pro uživatele, který ví, co chce (jinak může mít problém vyznat se v rozhraní), preferuje češtinu před angličtinou a hledá dobrý poměr mezi cenou a výkonem.

Wedos

Wedos je největší hráč na poli českých hostingů, přičemž je pro svůj agresivní marketing a weby, které jsou často pomalé, řadou lidí zatracován.

Zároveň se jedná ale o jeden z mála hostingů (alespoň z toho, co stíhám sledovat), který přichází s pravidelnými inovacemi, zřizuje vlastní CDN a pomalé weby (a ostatní problémy) nejsou ani tak problémy Wedosu, jako lidí, kteří úplně přesně neví, co si kupují, co potřebují a mají špatně nastavená očekávání.

KladyNevýhody
Servery v Česku, vysoká dostupnost, časté inovacePokud “skočíte” po nejnižší nabídce, pravděpodobně budete zklamáni rychlostí i funkcemi
Nízká cenová nabídka s mnoha funkcemi.Z mého pohledu nevhodný pro laiky
???????? Česká podporaPro laiky neintuitivní administrace

Pro koho je Wedos z mého pohledu ideální?

Wedos je z mého pohledu ideální pro lidi, kteří ví, co chtějí a co dělají a dokáží si jeho základní konfiguraci ještě trochu přizpůsobit k obrazu svému.

Naopak laikům, které Wedos láká především díky nejnižší ceně na trhu, bych doporučil se této možnosti vyhnout, jelikož za nízkou cenu tito lidé často zaplatí jinak… Často třeba pomalou rychlostí.

Měli byste si hosting zařizovat sami, nebo tuto činnost svěřit do rukou profesionála?

V dnešní době, kdy existuje tolik nástrojů a platforem pro samoobslužné vytváření a hostování webových stránek, může být pro mnoho lidí lákavé pustit se do toho na vlastní pěst. Avšak jako freelance web designer vím, jaký zmatek mohou někdy způsobit ti, kteří se rozhodnou vyrazit na tuto cestu bez patřičných znalostí. Pojďme se podívat na klady a zápory samostatného hostování webových stránek.

Pro samostatné hostováníProti samostatnému hostování
Úplná kontrola nad vaším webem a daty.Vysoká složitost pro nezkušené uživatele.
Potenciálně nižší náklady na dlouhodobé bázi.Riziko technických problémů a výpadků.
Možnost učení se novým dovednostem.Náročnost na čas a údržbu.
Flexibilita v přizpůsobení serveru.Bezpečnostní rizika bez správných znalostí.
Nekonečné možnosti integrací a rozšíření.Komplikace při řešení technických problémů.

Ačkoli samostatné hostování může přinést určité výhody, mnoho neodborníků se často dostane do komplikací, kterým by šlo často předejít se znalostí odborníka. Je důležité pečlivě zvážit své dovednosti, čas a zdroje, než se rozhodnete, zda je pro vás samostatné hostování správnou volbou.

Závěr

Zaměřil jsem se v tomto článku na tři hostingy, se kterými mám zkušenost a pokusil se část této zkušenosti předat i vám.

Jak se mi to (ne)povedlo mi klidně dejte vědět v komentářích!

Zároveň existujte v Česku (o světě nemluvě) velké množství hostingů, které v tomto srovnání chybí: Active24, Forpsi, Web Globe, Zoner/Czechia, Český hosting, WordPress hosting a mnoho dalších…

Pokud by vás tedy zajímal názor i na některý z těchto zmíněných hostingů, dejte mi vědět v komentářích a můžu se na ně klidně podívat blíže.

Vojtech Bruk
O autorovi

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Proto píši tento blog. A taky se snažím svým klientům vydělávat co nejvíc peněz), to je druhý důvod.

Komentáře

Zanechte první komentář