💥 Podívejte se na nejlepší nabídky z tohoto Black Friday!
Moje recenze nástrojeUkaž mi nabídky
Vydáno: 27/07/2023
Aktualizováno: 25/03/2024

WordPress podpora –⁠ náprava mýtu a praktický průvodce řešením problémů s WordPress

Vojtech Bruk
Vojtěch Bruk
Tvůrce profitabilních WordPress webů

WordPress je výkonný systém pro správu obsahu, který používají miliony lidí po celém světě. A jako u každé robustní platformy mohou uživatelé občas narazit na problémy i zde. To nás přivádí k tématu "WordPress podpory", což je termín, který řada lidí potýkající se s problémy s webem vyhledává. Jak to…...

WordPress je výkonný systém pro správu obsahu, který používají miliony lidí po celém světě. A jako u každé robustní platformy mohou uživatelé občas narazit na problémy i zde. To nás přivádí k tématu “WordPress podpory”, což je termín, který řada lidí potýkající se s problémy s webem vyhledává.

Jak to vlastně je? Existuje nějaká WordPress podpora?

Má WordPress podporu?

Ne, přímo WordPress žádnou zákaznickou podporu nemá. Jedná se o tzv open source systém, což znamená, že jeho kód je zdarma přístupný všem. To však s sebou nese i skutečnost, že pokud chcete nějakou podporu, musíte si ji zařídit sami.

Znamená to tedy, že pokud jste webař/ka a narazili jste na nějaký WordPress problém, tak jste ztraceni?

Ani zdaleka!

V tomto článku se podíváme na seznam základních možností, jak můžete své problémy s WordPress řešit.

???? Může to být matoucí, že při hledání výrazu “WordPress podpora” můžete narazit na nabídku podpory z webu: https://wordpress.com/. Společnost WordPress.com je však jen komeční odnoží open source systému WordPress s webem WordPress.org. A jelikož si u společnosti WordPresss.com nic neplatíte (což ani nedoporučuji), tak jejich podporu nijak využít nebudete moci.

5 tipů, jak vyřešit problémy s WordPress

WordPress je nejpoužívanějším systémem na tvorbu webů na světě a i když nenabízí přímou podporu, existuje řada způsobů, jak Vám může s WordPress někdo pomoci.

1. Vyzkoušejte našeho ChatBota

Společně se službou WordPress Care jsme připravili ChatBota, který využívá technologii Chat GPT a navíc je ještě dotrénován na specifickém WordPress obsahu, aby Vám dokázal pomoci co nejefektivněji.

➕ Výhody

  • určité problémy Vám chatbot pomůže vyřešit ihned;

➖ Nevýhody

  • stále jde o AI, takže pokud se vám nepovede problém přesně zadat/případně řešíte něco hodně specifického, tak vám chatbot pravděpodobně příliš nepomůže.

2. Zkuste to svépomocí

Pokud si web vytváříte sami, můžete se svépomocí zkusit i zbavit problému, který vás trápí. Na internetu najdete řadu článků a postupů, jak se určitých problémů s WordPress zbavit.

Články, které najdete níže pomohli mým čtenářům nejčastěji:

WordPress školení

Pokud si web spravujete svépomocí a chtěli byste Vaše umění rozšířit, můžete se přihlásit na WordPress školení. V české republice takových školení probíhá několik. Přičemž pár odkazů najdete níže:

➕ Výhody

  • nestojí peníze přímo, pouze Váš čas;
  • můžete začít hned;
  • řadu standardních problémů často s pomocí článků vyřešíte.

➖ Nevýhody

  • pokud nejste Wordpress profík, můžete šáhnout někam, kam jste nechtěli a problém ještě zhoršit;
  • může být frustrující;
  • ne na všechny problémy jsou dobré články.

3. Oslovte službu poskytující profesionální pomoc s WordPress

Pro ty, kteří dávají přednost individuálnější, specializované a okamžité pomoci, jsou tu služby prémiové podpory WordPressu. Tyto služby jsou sice placené, ale nabízejí výhodu, že se o vaše problémy postará profesionální tým, který se toto problematikou přímo živí.

V českém prostředí tuto službu nabízejí třeba:

➕ Výhody

  • profesionální, rychlá a účinná pomoc;
  • často při opravě narazí i na další problémy, které je zpravidla mnohem výhodnější preventovat, než následně řešit.

➖ Nevýhody

  • vyšší cena.

4. Oslovte freelancera, konzultanta nebo vývojáře WordPress

Dalším účinným způsobem řešení problémů s WordPress může být najmutí konzultanta nebo vývojáře WordPress. I když to může být dražší než jiné možnosti, platíte za individuální přístup šitý na míru. Konzultant nebo vývojář se může ponořit do hloubky vašeho problému, proniknout k jeho jádru a nabídnout řešení, které dokonale vyhovuje vašim konkrétním potřebám.

➕ Výhody

  • řada freelancerů je velice šikovná a pomohou vám problém efektivně vyřešit.

➖ Nevýhody

  • často bývá problém s časovými kapacitami.

5. Nechte si pomoci od WordPress komunity

Komunitní podpora pochází z globální komunity uživatelů a vývojářů WordPressu, kteří sdílejí své zkušenosti a řešení běžných (i neobvyklých) problémů. Tyto komunity jsou obvykle přístupné a bezplatné, což z nich činí vynikající zdroj informací pro začátečníky a ty, kteří mají omezený rozpočet.

Na Facebooku je asi nejvíce rozšířená skupina WordPress CZ/SK.

Fóra podpory

Fóra podpory WordPress jsou pravděpodobně srdcem komunitní podpory. Na těchto fórech se řeší obrovské množství dotazů a díky rozšířenosti platformy budete možná i překvapeni, jak konkrétní problémy lze na fórech najít.

Fóra jsou samozřejmě založena na dobrovolné bázi, takže kvalita i rychlost odpovědí se může dost různit, nicméně za zkoušku nic nedáte).

Užitečné odkazy:

➕ Výhody

  • lidé jsou v komunitě velmi ochotní a rádi vám pomohou.

➖ Nevýhody

  • často budete potřebovat nějaké WordPress znalosti, abyste rady dokázali zapracovat.

WordCampy a WordPress meetupy

Dalším dobrým místem je WordCamp, například WordCamp Brno, který se relativně pravidelně odehrává.

A ještě úplně nejlepší jsou WordPress meetupy, které se odehrávají v:

  • Pardubicích
  • Brně
  • Praze.

➕ Výhody

  • velmi ochotni lidé, kteří rádi pomohou.

➖ Nevýhody

  • musíte se fyzicky zúčastnit akce, která bývá odhadem jednou měsíčně.

6. Kontaktujte vašeho poskytovatele hostingu

I když Vaše hostingová společnost přímo podporu s WordPress neposkytuje, často může být užitečné, napsat živé podpoře, jestli by Vám neporadila.

Osobně využívám hosting SiteGround a vyřešil jsem tak již řadu i pokročilejších problémů.

➕ Výhody

  • často až překvpivě dobré rady;

➖ Nevýhody

  • pokud nesouvisí problém z hostingem (ani potencionálně), tak vám toho podpora většinou moc neřekne.

Závěr — hlavně se do toho pustit

Závěrem lze říci, že ačkoli neexistuje specializovaná služba “Podpora WordPressu”, je k dispozici nepřeberné množství zdrojů, které vám pomohou vaše potíže vyřešit.

Ať už se rozhodnete využít sílu komunity WordPressu, nebo se rozhodnete pro prémiové služby, nezapomeňte, že pomoc je vždy k dispozici.

Důležité je se do toho pustit a uvidíte, že to dobře dopadne ????.

Trápí vás nějaký konkrétní problém? Zeptejte se v komentářích a pokud budu vědět jak, rád Vám pomohu).

Vojtech Bruk
O autorovi

Vojtěch Bruk

Baví mě prozkoumávat věci do hloubky. Proto píši tento blog. A taky se snažím svým klientům vydělávat co nejvíc peněz), to je druhý důvod.

nenechte si ujít

Nejpraktičtejší zdroje k tématu

Podívejte se na zajímavé a relevantní zdroje k článku WordPress podpora –⁠ náprava mýtu a praktický průvodce řešením problémů s WordPress. A pokud jsem nějaký vynechal, dejte mi vědět do komentářů!

Článek: Jak zrychlit pomalou administraci WordPress

Podívejte se na tento článek popisující, jak lze zrychlit administraci WordPress.

Fórum: problémy s kontaktními formuláři

Problémy s formuláři mohou být způsobeny řadou věcí v článku na fóru jich najdete několik.

Fórum: nefunguje WordPress přihlášení

Nefunčkní WordPress přihlášení může mít řadu důvodů, v uvedeném vláknu na fóru jich několik možných najdete.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv

WordPress.org je open-source systém pro správu obsahu (CMS) napsaný v jazyce PHP a spárovaný s databází MySQL nebo MariaDB. Běží na něm přes 35 % internetu. Společnost WordPress.com je pak komerční společností nabízející služby s WordPress spojené, nicméně tato společnost WordPress jen využívá stejně jako ostatní poskytovatelé služeb tvorby webových stránek.

WordPress nemá zákaznickou podporu. Jelikož jde o open source systém, musíte si podporu zařídit sami. Tipy na to, jak to udělat, najdete v článku výše.

Podporu WordPress můžete kontaktovat jedině tak, že kontaktujete člověka, který vám tvořil web. WordPress jako takový žádnou podporu nemá, kontaktovat tedy toho, kdo vám stránky vytvořil je asi nejlepší náhradou za podporu oficiální.

WordPress nemá oficiální e-mailovou podporu.

Ne, WordPress nemá oficiální živý chat.

Komentáře

Zanechte první komentář

Podobné články

WordPress přístupnost: Kompletní průvodce pro rok 2024

Přístupnost webových stránek je téma, na které se snažím neustále myslet. Odborník však určitě nejsem. Odborníkem je však Míša Vranková, na základě jejíž přednášky vznikl i tento článek. ojďme se společně podívat na to nejdůležitější, co bychom měli o přístupnosti WordPressu vědět. Proč je přístupnost tak důležitá? Představte si, že stavíte dům. Nikdy byste nepostavili…

01/11/2024
Vojtěch Bruk

Jak nainstalovat a nastavit WordPress Multisite

V tomto návodu se podíváme na to, jak nainstalovat a nastavit WordPress Multisite. WordPress multisite umožňuje, aby více webů využívalo stejné pluginy, jednoduše sdílelo uživatele a podobně. Pokud provozujete více podobných webů na WordPress, multisite může být pro vás to pravé. Do začátku budete potřebovat single instalaci WordPress (jeden klasický web) a přístup k FTP,…

25/10/2024
Vojtěch Bruk

WordPress SEO –⁠ 11 tipů

Jestli věříte, že SEO na WordPressu spočívá v zapnutí 1 pluginu, zklamu vás. Není to tak. Pokud má náš web vyskakovat ve vyhledávačích Google a Seznam na dobrých pozicích, musíme udělat řadu věcí. Některé zaberou chviličku, jiné déle. Pojďme se podívat na 11 z nich, které věřím, že mají největší dopad. Co vím o SEO…

15/10/2024
Vojtěch Bruk
WordPress SEO 11 TIPŮ - náhledový obrázek článku