Chcete mít na stránkách email i telefon, aby je lidé lehce našli a mohli vás kontaktovat?
Pravděpodobně.
Možná vás už ale trochu unavují telefony robotických asistentek a emaily právníků ze Saúdské Arábie, kteří vám oznamují dědictví v hodnotě milionu $.
Dá se spamu nějak bránit?
V jednoduchosti je síla
Dá. Způsobů je více. Nejjednodušší je instalace pluginu, který aktivujete – a to je vlastně vše.
Případně se pak můžete v nastavení podívat, jak se plugin chová a nastavení “dopilovat”. Také bych zkontroloval, že se telefon i email na stránkách zobrazují správně – i po aktivaci.
Na to je potřeba nezapomenout.
Jaký vybrat plugin?
Osobně používám Email Encoder – Protect Email Addresses and Phone Numbers.
Mám s ním dobrou zkušenost, proto jsem neměl potřebu hledat a zkoušet dál. Pokud by vám plugin z jakéhokoliv důvodu nevyhovoval, klidně můžete sáhnout po jiném. Výsledek bude nejspíš dosti podobný.
Co po instalaci?
Mám za to, že plugin 1) nainstalujete, 2) zaktivujete – a máte hotovo. Přes Nastavení —> Email Encoder se dostanete do nastavení pluginu, nicméně to hlavní je nastaveno automaticky v základu, a pokud hledáte jen jednoduchý způsob ochrany emailů a čísel, pravděpodobně se v nastavení nebudete potřebovat nijak vrtat.
Email Encoder je jednoduchý způsob, jak se zbavit spamu, který mají na svědomí různí roboti shromažďující čísla a emaily.
Pokud máte problém se spamem v rámci formulářů doporučuji zjistit, jestli lze na vaše stránky využít honeypot, jenž je takovou pastí na případné útočníky nebo Recaptchu V3. To by mělo pomoci.
Přeji krásné bezspamové dny a dejte mi vědět, jak řešíte spam z webu vy!